Poniedziałek - Piątek 09:00-17:00
+48 71 340 09 01
Adres

Wrocławska 33B/1 Długołęka
Dolnośląskie 55-095 Polska

Wyciszanie maszyn, czyli jak prawidłowo zmniejszyć hałas w Twoim zakładzie?

Istnieją różnego rodzaju maszyny przemysłowe, zarówno wielko jak i małogabarytowe. Jednak niezależnie od rozmiaru, potrafią one emitować hałas, który może wydostać się poza zakład pracy. Wyciszanie maszyn jest bardzo ważne, dla komfortu pracowników zakładu, mieszkańców pobliskich miast, czy środowiska.

Wyciszanie maszyn – jak zmniejszyć hałas na zakładzie? – od czego zacząć?

Najpierw warto zastanowić się jakiego rodzaju sprzęt posiadasz w swoim zakładzie. Jakiej jest wielkości, ile miejsca jest potrzebne, jaki jest poziom hałasu, itp. Uniwersalnym wyjściem w celu wyciszenia maszyn jest zastosowanie obudowy akustycznej.

Obudowa akustyczna

Jest to obudowa izolacyjno-akustyczna, której głównym zadaniem jest wyciszanie maszyn przemysłowych różnego rodzaju. Obudowę można indywidualnie dostosować do posiadanych urządzeń. Obudowy można dowolnie dostosować do potrzeb Twojego zakładu. Mogą posiadać elementy przeszklone, okna, otwory rewizyjne, otwory wentylacyjne, oświetlenie. Mogą być one klimatyzowane i wentylowane mechanicznie. W zależności od konfiguracji, obudowy są w stanie wyciszyć hałas, sięgający 50 dB.

Przemysł gazowniczy

Ta gałąź przemysłu charakteryzuje się dużą skłonnością do pożarów, wybuchów czy innego rodzaju awarii. Dlatego też poza skutecznym wyciszaniem maszyn, nasze obudowy do agregatów sprężających posiadają instalację do wykrywania i gaszenia pożarów. Obudowa wraz z całym wyposażeniem wykonana jest z uwzględnieniem wymogów Dyrektywy ATEX ze względu na pracę agregatów w przestrzeni zagrożenia wybuchem.

Poza wyżej wymienionymi zabezpieczeniami, obudowy posiadają najczęściej dwie komory (dla agregatu i chłodnicy). Wyposażone są również w wentylację grawitacyjną (mechaniczną podstawową i awaryjną).

Podsumowując

Wyciszanie maszyn potrafi być wyzwaniem dla zakładu pracy. W Reprin pomożemy Ci wybrać odpowiednie obudowy, dzięki którym skutecznie możesz zmniejszyć hałas wydobywający się na zewnątrz. Dostosuj obudowy do Twoich indywidualnych potrzeb i zapomnij o hałasie.

Wyciszanie maszyn, czyli jak zmniejszyć hałas w Twoim zakładzie?

Odpowiemy na wszystkie twoje pytania i pomożemy ci zrealizować wyciszenie maszyn na twoim zakładzie – zapraszamy do kontaktu.