Poniedziałek - Piątek 09:00-17:00
+48 71 340 09 01
Adres

Wrocławska 33B/1 Długołęka
Dolnośląskie 55-095 Polska

Przemysłowe tłumiki akustyczne

Tłumiki akustyczne montowane są w celu zmniejszenia hałasu, którego źródłem jest przepływ (mas powietrza lub innego medium) w sieci kanałów, wyrzut bądź czerpni. Przemysłowe tłumiki akustyczne można uznać za jeden z ważniejszych czynników tłumiących hałas.

W zależności od rodzaju kanałów, stosuje się tłumiki o przekroju okrągłym albo prostokątnym. Tłumiki te składają się z obudowy i wewnętrznych kulis. Obudowa natomiast wykonana jest z blachy stalowej – ocynkowanej lub malowanej – na ustalony kolor z palety RAL.

Kulisy tłumików akustycznych składają się ze stalowej ramki oraz wkładu dźwiękochłonnego absorbującego energię akustyczną. Kulisy mogą być dodatkowo chronione ocynkowaną blachą perforowaną. Tłumiki akustyczne fabryk nierzadko wyposażone są w taki dodatek.

TŁUMIKI AKUSTYCZNE

Przemysłowe tłumiki akustyczne można więc podzielić na dwa typy ze względu na rodzaje kulis. Kulisy z ochroną w postaci blachy to tzw. kulisy absorpcyjno-rezonansowe. Kiedy wypełnia je wyłącznie dźwiękochłonny wkład, mówimy o kulisach absorpcyjnych.

Standardowe tłumiki akustyczne wykonane są z materiałów odpornych na temperaturę do 200 stopni, istnieje jednak możliwość zastosowania materiałów, które podołają znacznie wyższym temperaturom. Przemysłowe tłumiki akustyczne często muszą sobie radzić z bardzo wymagającymi warunkami.

Tłumiki akustyczne budynków redukują liczbę decybeli efektywnie, prezentując się świetnie również od strony wizualnej. Dlatego też montaż tłumików akustycznych nie musi ograniczać się do przestrzeni niewidocznych. Można wyeksponować je bez szkody na estetyce.

Co ważne, źródłem hałasu nie musi być wyłącznie kanałowy przepływ powietrza. Wina często leży po stronie źle zawieszonych kanałów. Również mocowania wentylatorów, jeśli ich izolacja akustyczna została wykonana nieudolnie, mogą wytwarzać nadmierny hałas.

Tłumiki akustyczne zakładów pracy – nawet najlepiej dobrane – mogą wtedy nie wystarczyć. Należy wesprzeć je wówczas np. podkładkami antywibracyjnymi. Tłumiki akustyczne hal montuje się zwykle pomiędzy wentylatorem a jednym z kanałów, jak i również naprzeciwko nawiewników powietrza.

Przemysłowe tłumiki akustyczne składają się z dwóch połączonych ze sobą kolan. Ich łuk wewnętrzny zrobiony jest z solidnego materiału, jakim jest blacha stalowa perforowana. Całość wykonania sprawia, że tłumiki akustyczne zakładów pracy spełniają swoją rolę znakomicie.

Tłumiki akustyczne fabryk nie różnią się przeważnie od tłumików stosowanych w innych środowiskach. Różnice wynikają z bardziej konkretnych zapotrzebowań, które znajdują ujście, na przykład, w wyborze tłumików prostokątnych bądź okrągłych.

Tłumiki prostokątne są instalowane śrubami w pobliżu stalowych narożników i z użyciem specjalnej klamry, która spina parę ramek kołnierzowych. Tłumiki akustyczne okrągłe z kolei, montuje się przy użyciu nitów/samowiercących wkrętów, we fragmencie kanału z kołnierzem łączącym.

Przemysłowe tłumiki akustyczne zakładów pracy, hal, fabryk – wszystko to obecne jest w naszej ofercie.

Przemysłowe tłumiki akustyczne
Przemysłowe tłumiki akustyczne

Przemysłowe tłumiki akustyczne - galeria

POTRZEBUJESZ TŁUMI AKUSTYCZNE - ZAPRASZAMY DO KONTAKTU