Poniedziałek - Piątek 09:00-17:00
+48 71 340 09 01
Adres

Wrocławska 33B/1 Długołęka
Dolnośląskie 55-095 Polska

Komory chłodnicze i mroźnicze

Komory chłodnicze i mroźnicze to niezbędnik w branży gastronomicznej. Odpowiadają one za przechowywanie żywności w warunkach zapewniających jej nienaruszoną świeżość.

Każdą z komór chłodniczych i mroźniczych wykonujemy na indywidualne zamówienie klienta, za każdym razem jednak dbając o najwyższą jakość realizacji – zarówno tę funkcjonalną, jak i estetyczną.

Komory chłodnicze i mroźnicze

Komory budują płyty warstwowe zapobiegające ubytkowi ciepła, a wysokiego gatunku stal spełnia wymagane normy.

Komory mroźnicze i chłodnicze są znacznie bardziej opłacalne, niż ich odpowiedniki w postaci szaf z analogicznym przeznaczeniem. Każda taka komora to wydzielona przestrzeń, której granice wyznaczają przegrody. Te natomiast charakteryzują się imponującą termoizolacyjnością, a ponadto, nie przepuszczają pary.

Stabilna, lecz podlegająca regulacji temperatura wewnątrz komór, stanowi gwarancję bezpieczeństwa dla magazynowanej żywności. Ze względu na specyfikę komór chłodniczych i mroźniczych, niemożliwe byłoby tworzenie ich odgórnie, bez uwzględnienia konkretnych warunków w obiekcie, gdzie docelowo komora miałaby zostać zamontowana.

Komory chłodnicze i mroźnicze na zamówienie.
Komory chłodnicze i mroźnicze

Komory chłodnicze i mroźnicze

Trudno sobie wyobrazić dzisiaj funkcjonowanie branży spożywczej czy gastronomicznej bez urządzeń chłodniczych i mroźnych. Temperatura ma kluczowy wpływ na proces psucia się wszystkich produktów żywnościowych dlatego wysokiej jakości komory chłodnicze i mroźne to podstawa, jeśli zależy nam na przedłużeniu terminu przydatności produktów spożywczych.

Komory chłodnicze i mroźne to rodzaj specjalnego, zamkniętego pomieszczenia, którego celem jest utrzymanie stałej, określonej temperatury i paroszczelności, zapewniających nienaruszoną świeżość przechowywanych w nich artykułów przeznaczonych do późniejszej konsumpcji.
Komory chłodnicze i mroźne występują w kilku rodzajach:

  • komory chłodnicze utrzymujące temperaturę od 0 do +10ºC,
  • komory mroźne utrzymujące temperaturę od -5ºC do -25ºC,
  • komory mroźne głębokiego mrożenia -30ºC,

 

Powinny charakteryzować się wysoką izolacyjnością cieplną i być wyposażone w odpowiednie drzwi chłodnicze, dostosowane zarówno do konstrukcji komory jak i jej izolacyjności cieplnej. Materiał izolacyjny stosowany do komór chłodniczych i mroźnych powinien cechować się niskim współczynnikiem przewodności cieplnej, opornością dyfuzyjną oraz odpowiednią wytrzymałością na ściskanie. Ogromne znaczenie ma także rodzaj użytego agregatu odpowiedzialnego za utrzymanie stałej temperatury oraz zapewnienie właściwej wymiany powietrza.

Produkujemy komory chłodnicze i mroźne na indywidualne zamówienie klienta, zgodnie z oczekiwanymi parametrami, dostosowując konstrukcję do warunków i możliwości obiektu w jakim mają zostać zamontowane. Wykorzystujemy wyłącznie najwyższej jakości komponenty, w tym atestowane przegrody oraz specjalistyczne drzwi chłodnicze (rozwierne lub przesuwne). W procesie produkcji stosujemy nowoczesne, sprawdzone technologie, dzięki czemu nasi klienci zyskują pewność, że ich komory chłodnicze i mroźne są szczelne i spełniają wymagania sanitarne. Dodatkowo zapewniamy profesjonalny montaż, bez uszczerbku dla własności urządzenia.

Komory chłodnicze i mroźne mogą zostać także wyposażone w specjalne regały, zaprojektowane tak, by ergonomicznie wykorzystać dostępną przestrzeń.

Naszą ofertę kierujemy zarówno do branży spożywczej, gastronomicznej i farmaceutycznej, jak i centrów dystrybucyjnych, hurtowni, przetwórni, hoteli czy supermarketów. Nasze komory chłodnicze i mroźne sprawdzą się wszędzie tam, gdzie utrzymanie niskiej i stałej temperatury jest konieczne aby zachować własności produktu. Produkowane przez nas komory cechuje różnorodność, niezawodność oraz długa żywotność i energooszczędność.

Komory chłodnicze i mroźnicze - galeria