Poniedziałek - Piątek 09:00-17:00
+48 71 340 09 01
Adres

Wrocławska 33B/1 Długołęka
Dolnośląskie 55-095 Polska

Pomieszczenia czyste - budowa pomieszczeń czystych

Tak zwane „pomieszczenia czyste” to konieczność w takich miejscach, gdzie czystość jest kluczowa, a wszelkie zanieczyszczenia jak kurz, pyły, wszelkiego rodzaju opary lub bakterie powinny zostać wykluczone.

Dotyczy to głównie takich branż jak branża medyczna, farmaceutyczna, biotechnologiczna, mikroelektroniki, ale także laboratoria czy pomieszczenia wykorzystywane do przeprowadzania badań naukowych.

Czasami dotyczy to małych pomieszczeń, a czasami całych hal produkcyjnych.

Budowa pomieszczeń czystych

Jak uzyskać pomieszczenie czyste, czyli inaczej nazywane Clean Room?

Przede wszystkim używając specjalny system filtrów, które skuteczne eliminują wspomniane zanieczyszczenia. Powietrze w takim pomieszczeniu podlega ciągłej filtracji a osoby pracujące w nich przechodzą przez specjalną śluzę powietrzną i zostają wyposażeni w kombinezony ochronne oraz takie elementy jak specjalne obuwie ochronne i maski.

Materiały wykorzystywane do ich wykonania muszą być odporne na różnego rodzaju środki używane w tym pomieszczeniu oraz środki czyszczące. Sufity w clean roomach muszą być tak skonstruowane, by emitować jak najmniej cząsteczek unoszących się w powietrzu. Dodatkowo, często stosuje się także podwyższone ciśnienie, dzięki temu w przypadku wystąpienia jakichkolwiek nieszczelności powietrze będzie przedostawać się na zewnątrz a nie odwrotnie. Oświetlenie w takich pomieszczeniach także jest istotnym czynnikiem, bowiem stosowane oprawy powinny być dobrze uszczelnione (by przeciwdziałać gromadzeniu się na powierzchni i w ich wnętrzu zanieczyszczeń) przy jednoczesnym zapewnieniu dobrego naświetlenia miejsca pracy.

Budowa pomieszczeń czystych – wymagania

Wymagania co pomieszczeń czystych są bardzo restrykcyjne i określają je odpowiednie normy. Dzięki temu zachowana jest sterylność warunków wszędzie tam, gdzie otrzymanie produktu najwyższej jakości jest celem nadrzędnym oraz gdzie temperatura, wilgotność, poziom elektryczności statycznej i co istotne ilości cząstek zawieszonych w powietrzu ma kluczowe znaczenie.

Dzięki naszemu bogatemu w tym zakresie doświadczeniu, klienci z sektora najbardziej wymagających branż mogą liczyć na produkt najwyższej jakości. Pomieszczenia czyste, których jesteśmy wykonawcą spełniają stawiane im normy (jak europejska norma ISO 14644-1) oraz klasy czystości.

Jako profesjonaliści nie boimy chwalić się tym co udało nam się zrealizować dla naszych klientów. Od ponad 10 lat zrealizowaliśmy już wiele projektów poniżej przedstawiamy jedynie ich ułamek…

Pomieszczenia czyste - budowa pomieszczeń czystych
Pomieszczenia czyste - budowa pomieszczeń czystych

Pomieszczenia czyste - galeria realizacji

BUDOWA POMIESZCZEŃ CZYSTYCH